Sponsor

Android Google Oturum Açma Problemi-Dark EvoPad

Sponsor
Sponsor

Android işletim sistemine gitgide alıştığım bir dönemde, tabletimde başıma gelen çok can sıkıcı bir sorunu sizlerle de paylaşmak istedim. DarkEvoPad T7000 marka tabletimde Google Market‘e girmek için gmail hesabımla oturum açmak istiyorum. Lakin her şeyin doğru yapılmış olmasına rağmen oturum açamıyorum. Hali ile marketsiz bir android cihazın hiç bir anlamı olmuyor. Sistem tarafından aldığım hata mesajı ise;

Oturum Açılamadı
Sunucu ile güvenilir bir bağlantı kurulamıyor bu,geçici bir sorun olabilir veya Android cihazınızda veri hizmeti kullanılmıyordur. Sorun devam ederse müşteri hizmetlerini arayın.

şeklinde bir hata alıyorum.

Sorunu çözmek için denediğim yöntemler;

 • Lakin Google iki kademeli giriş güvenliği sistemi yüzünden değil. Onun ile alakalı gerekli işlemleri yaptım. O kısımda bir sorun yok gibi.
 • Uygulamanın verilerini temizledim.
 • Tableti fabrika ayarlarına çevirdim.
 • Recovery menuden tüm dataları temizledim.
 • Başka kullanıcıların da oturumunu açamıyorum.
 • Oturum açma ekranında tarayıcı ile oturum aç seçeneğini de denedim.
 • Başka bir modemden internete bağlanarak denedim.

Yukarıda ki tüm yöntemlere rağmen bir sonuç alamadım. Konu ile alakalı nereye başvuracağım onuda bilmiyorum. Konu ile alakalı yardımcı olabileceklerin yorumlarını merakla bekliyorum.

Güncelleme;

Sorun ile alakalı internette bir çok araştırma yaptım. Geçtiğimiz yıllarda buna benzer hata alan kullanıcılar olmuş. Sebebi ile Google Serverlarında ki kısa zamanlı bir bakım yada Google ilgili versiyonu ile alakalı desteği kesmesinden kaynaklanıyormuş. Lakin 3 günlük server bakımı biraz fazla, ve 4.0.3 versiyon için de destek kesmek için fazla yeni olduğundan Google Play yetkililerine mail ile durumu anlattım. Onlarda genel geçer bir cevap atmışlar. İlgili cevaplarının işe yaramadığını ifade eden bir mail daha attım ve cevaplarını bekliyorum.

İşte mail içeriği;

Hello B. Selcuk,
Thanks for contacting us about this issue- it sounds like you’re having general connectivity issues. It’s frustrating for us when users have problems with connectivity, because there is only so much we can do before you need to contact your service provider. However, I’d like you to try the following troubleshooting steps to resolve this quickly:- Reboot your device
– Confirm that the app Google Authenticator is up to date – visit Google Play, then tap My Apps to see if you have an update available
– Sign in and out of Google Talk to restore connection to our servers:1. Go to your device’s app launcher, and press the Talk app
2. If you’re already signed into Talk, press Menu, and then touch Sign out
3. Launch Talk again to sign in (if you are unable to sign in, please let me know)- Clear the cache of the Google Play Store app (Settings > Applications > Manage applications > All > Play Store > Clear cache)
– If you’re using WiFi, ensure firewalls are not blocking access to ports required for Google Play (TCP and UDP 5228)
– Confirm that there is strong connectivity on your device, and contact your mobile service provider if you aren’t connected
Verdikleri cevap bu, eğer işe yararsa deneyin lakin bende bir çözüm olmadı.

Güncelleme

İlgili yerler ile yaptığım görüşmelerde sorun Akortek Firmasının ürünü Dark EvoPad T7000 ürünü ile alakalı olduğu anlaşıldı. Sorun ürünün lisans şartlarını sağlayamamasından kaynaklı. Aşağıda Google Play ve Akortek firmasından gelen cevap mailleri mevcut;

Akortek firmasından;

Soru;

İyi çalışmalar;
Dark Evo Pad t7000 ürünlerinizde bir değişiklik mi yaptınız acaba? Google
hesabı açmada problem yaşıyorum. Ayrıca konu ile alakalı açtığım blog
yazımda konu ile alakalı birden fazla T7000 kullanıcısınında aynı durumda
olduğunu farkettim. Konu ile alakalı bir bilgi verebilir misiniz?
Yazı adresi;
http://blog.selcukoksuz.com/android-google-oturum-acma-problemi.html
yorumları okumanızda fayda var.
Saygılarımla.

 

Cevap;

Merhaba
Problemin çözümüyle ilgili çalışmalarımız sürmektedir. Çözüm için üretici
firma ile iletişime geçilmiştir. Gelecek çözüm önerisi veya güncel yazılım
web adresimizden paylaşılacaktır.

http://www.dark.com.tr/dark-destek

 

Google Play den sorun ile alakalı cevap;

Hello again B. Selcuk

Thanks for writing in with your question – I’m happy to help see what’s going on. I reviewed your account and unfortunately right now, the DarkEvoPad T7000 isn’t supported for use with the Google Play Store app or with play.google.com, which is why you’re not able to access the Google Play Store.I know this might be confusing, but not all devices running Android are licensed to use Google Play. This happens because manufacturers use the free Android software on their devices, but sometimes these devices don’t pass Google’s compatibility requirements to have the Google Play Store app installed. To help with this confusion, we’ve published a complete list of supported devices here:

http://support.google.com/googleplay/bin/answer.py?answer=1727131

To see if your device can become a supported device, to find out what your other options are for getting apps on your device, or if you have any questions or doubts, I recommend contacting the manufacturer of your device directly. I’ve provided a link below for your convenience:

http://www.dark.com.tr/bilgisayar/tablet/dark-evopad-r9720-9-7-cift-cekirdek-ips-panel-dokunmatik-ekran-1gb-ddr3-16gb-android-4-1-tasinabilir-tablet-bilgisayar.html

Thanks in advance for your understanding; it’s very frustrating for us when our users have problems with unsupported devices since we can’t help any further. If you have any follow-up questions about supported devices, please let me know.

Sonuç olarak bekleme süreci ve Akortek firmasının durum ile alakalı güncelleme yayınlamasını beklemek zorunda kaldık. Gelişmelerden haberdar edeceğim.

Güncelleme – Sorun Çözüldü

Akortek firmasının sadece market uygulaması için yapmış olduğu güncelleme ile sorun giderilmiştir. Çözüm adımları aşağıdadır;

Not: Aşağıda ki adımlar tecrübesi olmayan kullanıcılar için tehlikeli olabilir. Tüm adımlarda ki sorumluluk kendinize aittir. Bizden uyarması.

 • Güncelleme paketini buradan indirin.
 • Güncellemeyi cihazınızın kendi hafızası yada hafıza kartına yükleyiniz.
 • Sonrasında cihazı kapatarak açma ve ses kısma tuşlarına birlikte basınız.
 • Açılan Ekran da yazılar gelmezse ise bir kere ses kısma tuşuna basarak menüyü görebilirsiniz.(Resim 1)
 • Sonrasında gelen ekrandan update.zip dosyası sd kartta yada cihaz hafızasında ise ilgili dizinin üzerine ses kısma tuşuna basarak gelin ve seçmek içinde ses açma tuşuna basın. (Dikkat: Ses kısma menüde gezme, ses açma tuşu seçim özelliği görmektedir.)(Resim 2)
 • İlgili yerde update.zip dosyasının yükle dedikten sonra. Ana menü gözükür ve Reboot System Now diyerek cihazı yeniden açabilirsiniz.
 • İlk önce Google Talk ile oturum açınız. Sonrasında markete giremezseniz, hesaplardan Google hesabınızı kaldırıp, geri ekleyin sonrasında market açılacaktır.

 

Resim 1
Resim 2
Resim 3
Sonuç

 

Cümleten geçmiş olsun, bu sorunda burada çözüldü.  Sorun yaşayanlar olursa yorumlarını beklerim.

Sponsor
B.Selçuk ÖKSÜZ: Bilgisayarla yaşamayı bir tarz olarak benimsemiş, teknoloji ile tamamen içli dışlı bir; web tasarımcı, yazılımcı, donanımcı, blog yazarı ve bilgisayar mühendisidir.

View Comments (263)

 • Google haritalardan E5 cihazimda yol yardimi alamiyorum ne yapabilirm ayni programi baska telefonlarda denedim yardim alabiliyorum

 • Arkadaşlar /Ayarlar/ Güvenlik/ bilinmeyen kaynaklara tıklayıp aktif olsun/Tarayıcınıza girin oturum açın ve Google Play Hizmetlerini telefonunuza indirin kurun ama virüslü sitelere dikkat edin güvendiğiniz sitelerden indirin daha sonra cihazınızı yeniden başlatın sorun düzelecektir..

 • Arkadaşlar ne yaptıysanız olmuyor açılmıyor hata veriyorsa tarayicinizdan google play i indirin. Ben tanımdır sitesinden indirdin kurdum sorun cozuldu bosuna ugrasmisim foat at yok onu indir yok bunu indir diye...

Yorumunuz
Sponsor